Piękny egzemplarz miniatury rzadkiej odznaki.
Oryginalna nakrętka Michrowskiego. Brak ubytków, emalia w stanie bardzo dobrym.
Odznaka dwuczęściowa.
Opis: na krzyżu emaliowanym na niebiesko nakładka w postaci okręgu z wpisanym weń orłem siedzącym na dwóch buławach, w okręgu napis:
NACZ•DOW•-W•P•-SZT•GEN-1918-1921; Nakrętka sygnowana J.MICHROWSKIEGO /GRAWER/WARSZAWA/NOY ŚWIAT 15;
Stan zachowania przedmiotu zbliżony do idealnego.
Wymiary 20,5 x 20,5 mm.